ایتالیا یکی از توسعه یافته ترین و مدرن ترین کشورهای دنیا می باشد که در موقعیت سیاسی- جغرافیایی به عنوان بخشی از قلمروی اتحادیه اروپا شناخته می شود. کشور ایتالیا از منظر فرهنگی و تاریخی بسیار غنی بوده و در حال حاضر نیز جز هشت کشور برتر صنعتی جهان محسوب می شود. جالب است بدانید که نقشه کشور ایتالیا شبیه به چکمه می باشد. زبان اصلی مردم کشور ایتالیا، ایتالیایی بوده و بیش از 55 میلیون نفر در این کشور به این زبان صحبت می کنند؛ به غیر از زبان ایتالیایی، زبانهای دیگری مانند فرانسوی، آلمانی، ناپلی، توسکانی و ... در این کشور رواج دارند. مذهب اکثر مردم ایتالیا مسیحی کاتولیک است اما مذاهب دیگری مانند اسلام، مسیحی پروتستان، یهودی و ... نیز در کشور ایتالیا وجود دارد. واحد پول ایتالیا مانند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا یورو می باشد. غذا و خوراکی بهترین سوغات ایتالیا می باشد ضمن آنکه صنایع دستی و مجسمه نیز از سوغاتی های معروف ایتالیا هستند. آوازه مد ایتالیا در تمامی جهان پیچیده شده و شعبه اصلی بسیاری از برندهای مشهور و معتبر مد در شهر میلان ایتالیا می باشد. طبق سرشماری سال 2008 میلادی، حدود 60 میلیون نفر در کشور کوچک ایتالیا زندگی می کنند که بیش از 94 درصد آنها را مردم بومی ایتالیا تشکیل می دهند و بقیه آنها نژادهای آلبانیایی، رومی و شمال آفریقا هستند. سفارت ایتالیا در ایران، مالک دو ساختمان بسیار زیبا می باشد که این ساختمانها در قرن نوزدهم میلادی در دو باغ قدیمی در شهر تهران ساخته شده اند و هر دو بنای ذکر شده بر پایه روایت های گوناگون، متعلق به خانواده اشرافی فرمانفرما بوده اند که با سلسله قاجار پیوند خویشاوندی داشته اند. متقاضیان درخواست روادید توریستی، تحصیلی یا تجاری از سفارت ایتالیا، باید توجه داشته باشند که جهت انجام مصاحبه و امور مربوطه، نیاز به دریافت وقت سفارت دارند.

آدرس سفارت ایتالیا: ایران، تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 79
شماره تلفن سفارت ایتالیا: 02166726955

سفارت پلاس + با بهره گیری از تیمی مجرب، امکان تعیین وقت سفارت ایتالیا را برای آن گروه از هموطنانی که یا به دلیل نداشتن زمان کافی یا نداشتن اطلاعات مورد نیاز، توانایی دریافت وقت سفارت را ندارند، فراهم نموده است. توجه داشته باشید که سفارت پلاس + تنها وقت های عادی سفارت که همگان امکان دریافت آن ها را دارند، دریافت نموده و از ارائه وقت های سفارت، خارج نوبت و فوری معذور می باشد. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که تیم ما هیچ ارتباطی با سفارتخانه ها نداشته و به همان صورت که سایرین امکان دریافت وقت سفارت دارند، اقدام به ارائه وقت سفارت می نماید و صرفا کارمزد انجام این کار را از مشتریان خود دریافت میکند.

مراحل گرفتن وقت سفارت ایتالیا:
1- تکمیل فرم مربوطه در سایت سفارت پلاس +
2- ارسال تصویر پاسپورت
3- دریافت وقت سفارت ایتالیا توسط ما
4- واریز هزینه دریافت وقت توسط شما
5- ارسال وقت تعیین شده برای شما

چگونه یک ویزای توریستی برای ایتالیا دریافت می کنیم؟

با تاریخ غنی فرهنگی، معماری و آشپزی، ایتالیا یک مقصد سفر مورد علاقه برای مردم در سراسر جهان است. برای ورود به ایتالیا به صورت قانونی، بسته به نوع کشوری که از آن شما شهروندی دارید، ویزا لازم است. برای دیدار از ایتالیا برای تفریح، باید تعیین کنید که آیا کشور مبدا شما فقط یک گذرنامه یا یک ویزای توریستی نیاز دارد. بعضی از کشورها مانند ایالات متحده فقط در صورت سفر کمتر از 90 روز به ایتالیا، یک گذرنامه دارند. کشورهای دیگر ویزای استاندارد از طریق موافقت نامه شنگن صادر می شود که به کشورهای اروپایی اجازه می دهد در مرزهای شنگن برای اوقات فراغت یا کسب و کار سفر کند. برای درخواست یک ویزای توریستی، باید با سفارت یا کنسولگری ایتالیا تماس بگیرید. دستورالعمل کلی زیر برای ورود به ایتالیا لازم است.
با سفارت یا کنسولگری محلی ایتالیا تماس بگیرید. مقامات دولتی به شما در کانال های مناسب برای سفرهای توریستی در ایتالیا توصیه خواهند کرد. اگر شما شهروند ایالات متحده هستید فقط برای ورود به کشور، یک گذرنامه معتبر نیاز دارید. به همین ترتیب، اگر شما ساکن انگلستان، کانادا، استرالیا، آفریقای جنوبی، ایرلند یا نیوزیلند هستید، فقط برای ورود به ایتالیا نیاز به گذرنامه دارید. گذرنامه برای مدت سفر 90 روز یا کمتر معتبر است.
اگر شما در یک کشور شنگن هستید لازم است که یک ویزای توریستی دریافت کنید. کشورها شامل استرالیا، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلوونی، اسلوونی، سوئد و سوئیس هستند.
ویزای توریستی را از کنسولگری ایتالیا یا خدمات ویزای شنگن به صورت آنلاین درخواست کنید
درخواست برای ویزای توریستی ایتالیا را تکمیل کنید
نام، آدرس، تاریخ تولد، وضعیت تاهل، نوع اسناد مسافرتی (گذرنامه منظم، ویژه یا دیپلماتیک)، شغل فعلی و نام کارفرمای خود، مقصد سفر، مدت اقامت خود در ایتالیا، نام و نام خانوادگی میزبان در ایتالیا و یا هتل که در آن قصد اقامت دارید و مدارک سرمایه کافی در هنگام بازدید از کشور را داشته باشید.
اسناد مورد نیاز را جمع آوری کنید
ارائه گذرنامه فعلی که برای 3 ماه از تاریخ خروج از ایتالیا معتبر باشد. گذرنامه باید یک عکس معتبر و یک صفحه خالی برای پیوستن به ویزا داشته باشد.
درخواست کامل را با اسناد لازم به کنسولگری ایتالیا ارسال کنید. شما باید درخواست شخصی را ارائه کنید.
هزینه های لازم برای درخواست خود را ارائه دهید که ممکن است با توجه به کشور مورد نظر شما متفاوت باشد.

چگونه می توانید ویزای دانشجویی ایتالیایی دریافت کنید؟

مقررات پایه کشور مبدا شما باید در دانشگاه پذیرفته شود
گزینه های تحصیل در رشته کارشناسی ارشد در ایتالیا
قبل از اینکه ما به ویزای دانشجویی شما رسیدگی کنیم شما باید بدانید که چه درجه ای در ایتالیا محبوب و مورد علاقه است. پس از همه، شما باید کشور را بسته به برنامه کامل انتخاب کنید.
برخی از محبوب ترین گزینه های کارشناسی ارشد و تحصیل در ایتالیا عبارتند از:
امور مالی در ایتالیا
اقتصاد در ایتالیا
طراحی مد در ایتالیا
معماری در ایتالیا
روابط بین الملل در ایتالیا
مدیریت کسب و کار در ایتالیا

چه کسی نیاز به ویزای دانشجوی ایتالیایی دارد و برای چه درخواست ویزا می دهید؟

ایتالیا فقط بخشی از اروپا نیست: آن متکی به ان است!
به همین دلیل است که دانشجویان اتحادیه اروپا یا EEA نباید ویزا دریافت کنند. کشورهایی نظیر بریتانیا، آلمان، هلند، یونان و اسپانیا نیازی به تهیه اسناد خاص برای مطالعه در موزه ندارند.
الزامات ویزای دانشجویی عمومی ایتالیا (صرف نظر از ملیت شما)
اول از همه اول: سند VISA بین الملل شما (D) بررسی شود.
از هر جا که آمده باشید دانش آموزان اصلی دارای ویزا باید برای تحصیل در ایتالیا درخواست تحصیل کنند.
سایر حقایق و الزامات کلی که شما باید در موارد زیر بدانید:
مدت زمان ویزای اصلی دانشجویی 3 ماه است
دانشجویان توصیه می شود 3 ماه قبل از شروع دوره خود درخواست کنند.
هزینه ویزا 50 یورو است شما باید یک سال بیمه درمانی دریافت کنید و هزینه آن در حدود 150 یورو در سال می باشد
دانشجویان باید مدرک اقامت را ارائه دهند بنابراین شما باید اتاق های موجود را بلافاصله پس از پذیرش در دانشگاه بررسی کنید.
نیازهای ویزا برای دانشجویانی که از ایران می آیند
شما باید هزینه ویزایIRR 1.898.265 را پرداخت کنید
هزینه بیمه درمانی: در حدود 5.696.109 IRR در سال است بسته به اینکه آیا شما بیمه را از دولت یا موسسه خصوصی خریداری می کنید
شما مجبور به پرداخت هزینه کنسولی 2،278،443 IRR پس از ورود به ایتالیا، شما باید برای اقامت درخواست مجوز و پرداخت اضافی IRR 1،515.858 داشته باشید.
شما باید مدرک مسکن را نشان دهید
شما باید بیومتریک خود را ثبت کنید
شما باید مدرک مهارتهای زبان انگلیسی و ایتالیایی را ارائه دهید
فقط در طی مراحل تقاضای خود فقط باید در یک قرار ملاقات حضور داشته باشید.
ضمانت حداقل مبلغ: 34.173.613 IRR در ماه است.
تنها مرکز درخواست ایتالیایی در ایران وجود دارد
شما باید یک وقت ملاقات را به طور مستقیم با سفارت ایتالیا در ایران رزرو کنید که تیم فنی سفارت پلاس می تواند این کار را برای شما انجام دهد و یک هزینه ای دریافت کند.

توجه: برای گرفتن وقت سفارت در حداقل زمان ممکن با سفارت پلاس تماس گرفته تا وقت سفارت ایتالیا برای شما تهیه شود.