در این مقاله به بررسی جاذبه های گردشگری تراز اول در ایتالیا می پردازیم و گوشه ایی از این جاذبه ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

 

کولوسئوم Colosseum

برای مسافرانی که به مقصد ایتالیا سفر میکنند کولوسئوم جز مواردی است که باید ببینند .این امفی تئاتر که در نوع خود بزرگترین است توسط امپراطوری روم ساخته شدهه است و و به عنوان یک مکان تفریحی تا به الان باقی  ماندهاست. امروز ساختاری در تضاد با توسعه مدرن  آن را احاطه کرده است ، و یادآور برجسته ای از دوران باستان و تاریخ گسترده ای از رم است.

 

 

 

کانال ونیز 

قایق سواری  از طریق کانال ونیز یک سنت است که مسافران زیادی  در ان  شرکت میکنند  .ونیز شهری از  جزایر است و  این کانال مدت طولانی است که، در بسیاری از  موارد به عنوان  خیابان این شهر استفاده میشود. پوشش کانال که از بناهای قدیمی است  و  برای صدها سال نخورده باقی مانده است به جذابیت این شهر افزوده است . گراند کانال از معروف ترین این آبراه  ها میباشد  و یکی از مکان های مهم برای عکاسی در ونیز است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 شهر پمپی

در زیر غرش های عظیم اتشفشان کوه Vesuvius ،  خرابه های شهر پمپی قرار دارد. برخی از شهرهای روم باستان از  زمان فوران در بعد از میلاد مسیح محفوظ مانده اند که در طی حفاری هایی که انجام شده است اثار و بقایای خانه ها، بازارها، حمام ها، معابد، تئاترها، خیابان و اثاری از رد  ارابه ها و بقایای انسانی نشان داده است. بازدید کنندگان می توانند در این مکان گردش کنند  ، در امتداد خیابان های قدیمی قدم بزنند ، و مهندسی استفاده شده در بیش از 2000 سال پیش توسط رومی ها را ببینید.

 

 برج پیزا

برج پیزا در واقع یکی از چندین جاذبه موجود در شهر پیزا است. . شهرت این برج به خاطر نقصی که در ان وجود دارد به دست امده است. ساخت این برج در 1100S شروع شده است و نشست کردن ان که منجر به کج شدت ان شده است در زمان ساخت بخش سوم برج اغاز شد. قبل از کار مرمت در 1990 پیش بینی شده بود که برج تا سال 2000 سقوط کند. امروزه بازدیدکنندگان میتوانند پله های برج برای دیدن نمایی افسانه ای از شهر بالا بروند،

 

 

 دریاچه como

دریاچه como  یکی از مناطق دیدنی ایتالیا است، که توسط کوه ها و شهرهای کوچک و خوش منظره احاطه شده  است. به طور سنتی این دریاچه  محل تجمع افراد ثروتمند مبباشد   و شامل ویلاهای و خانه های مجلل قدیمی بسیاری میباشد. اطراف دریاچه محل اجتماع و کلیسل قرن 11TH میباشد اب و هوا برای گردشگران بسیار معتدل میباشد و ویژگی های مشابهی با دریای مدیترانه دارد.

 

 

ساحل Amalfi

 ساحل Amalfi، یک میراث جهانی یونسکو است .شهر در امتدا شیب تند دامنه کوه  و به شکل ابشاری که به دریا میریزد ساخته شده است. یکی از شهرهای اصلی در اینجا Positano را است، اما کل منطقه در بین گردشگران محبوب میباشد.

 

Florence Duomo Santa Maria del Fiore

یکی از فاخرترین کلیساهای جهان، میتوان کلیسای Florence Duomo Santa Maria del Fiore را نام برد که در اسمان فلورانس حکم فرمایی میکند. این کلیسا بین قرون 13 تا 15 ساخته شده است مشهورترین بخش این سازه گنبد فوق العاده آن است که توسط Filippo Brunelleschi  در سال 1434تکمیل شده است . طول برج ناقوس کلیسا تا 82 متر میباشد. در مجموع 414 پله را باید طی کرد تا بتوان نمایی فوق العاده از شهر را تماشا کرد.

 Cinque Terre

Cinque Terre .که به عنوان "پنج روستا" ترجمه میشود یک منطقه ساحلی دوست داشتنی با صخره ها و تپه هایی با شیب تند به سمت اقیانوس است.به روستاهای خوش منظره  Monterosso al Mare، Vernazza، Corniglia، Manarola و Riomaggiore میتوان به چند وسیله رسید. ولی این روستاها  تنها با یک جاده باریک خوش منظره در دامنه کوه و مسیر پیاده روی به هم متصل میشوند. بسیاری از مسافران ترجیح میدهند بین روستاها پیاده روی کنند و از چشم اندازهای ان لذت میبرند این شهرهای کوچک حس یک دنیای قدیمی و ماهیگیری در روستا ها را حفظ کرده اند و یک حس قدیمی را القا میکند.

 

   شهر واتیکان

واتیکان یکی پر ارزش ترین خانه های هنری ومجموعه های هنری در جهان است. به غیر از مکان های بارز مثل کلیسای سنت پیتر و میدان سنت پیتر، خانه واتیکان دارای جاذبه های بی شماری است. دیوارهای کلیسای کوچک و معروف سیستین توسط میکل آنژ و بسیاری دیگر از هنرمندان ایتالیا نقاشی شده است.

 

دیوانخانه روم

 برای درک چیزی که از بنای دیوانخانه روم باقی مانده شاید نیازباشد با کمی تخیل به این بنا نگاه کنید. با این حال، اهمیت تاریخی آن به عنوان قلب امپراتوری روم مبالغه آمیز نیست. ستون ها، ساختار های جزیی، پایه ای معابد سابق، سالن های بازار، دادگاه ها و ساختمان های عمومی در ادای احترام به رم باستان، به مدت هزار سال در اینجا بوده است.

 

 

کلیسای سنت مارک

یکی از مکان های توریستی مهم در ونیز، کلیسای سنت مارک است. بیشترین بازدیدکننده را در اطراف  ونیز میتوانید در میدان معروف Piazza San Marco درضلع غربی  کلیسای سلطنتی پیدا کرد.   این کلیسا شامل گنجینه ای وسیع از اثار هنری میباشد اما ساختمان ان نیز خود یک اثر هنری با ترکیبی از چند سبک معماری به شمار میرود

 

 

 Pantheon

The Pantheon بقایای فوق العاده ای از زمان رومی هاستکه میتواند نشان دهد رومی ها به چه دستاورد های باورنکردنی در زمینه معماری دست یافته اند . نسبت های دقیق در ساختمان، با ارتفاع ای به قطر برابر، وپرتوی نور نافذ اتاق از بالای گنبد، به اتاق خصلتی منحصر بفرد می دهد. پادشاهان ایتالیایی و دیگر افراد بزرگ ایتالیایی در پانتئون دفن شده اند.