از ایده ال ترین مکان ها برای قدم زدن و تفریح در سراسر دنیا، خیابانهای زیبا و خیال انگیز است در ادامه این مقاله به برخی از این خیابانهای حیرت آور اشاره شده است.

 

 

شفشاون، خیابان آبی مراکش

 در دامنه کوه های ریف در مراکش ،شهرستان کوچک وقدیمی به نام شفشاون با خانه هایی به رنگ ابی قرار دارد. قدمت خیابان washed به سال 19130  و به زمان پناهندگی یهودیان از بند ازار و اذیت اروپاییان برمیگردد. یهودیان بعد از اقامت دراین شهر شروع به نقاشی دیوارها با رنگ ابی کردند ،انها رنگ ابی را نماد قدرت خدا و از اسمان میدانستند. هر چند جمعییت یهودیان این منطقه نسبت به سالهای اخیر در این منطقه کاهش پیدا کرده اما ساکنین این شهر ساختمان های خود را به طور منظم رنگ امیزی و رنگ ابی آن را حفظ میکنند.که باعث لقب گرفتن شفشاون به "مروارید ابی" شده است.

 

 

 

خیابان شکوفه های گیلاس bonn – المان

 خیابان heerstrabe شهر بن در طول یازده ماه سال همیشه جذاب بوده است .این خیابان در محله altstadt این شهر  قرار دارد  که هر ساله از اواسط ماه اوریل به شکل بسیار زیبایی تغییر میکند و  توسط شکوفه های گیلاس و سایبانی رویایی به رنگ صورتی جلوه خاصی میگیرد . شکوفه های گیلاس ژاپنی در سال 1984 توسط مسئولان شهر heerstrabe به جهت بهبود شرایط زندگی و محیط زیست در altstadt کاشته شدند. مردم محلی و توریست ها به این منطقه میایند و در این خیابان زیبا قدم میزنند. به مدت حدودا ده روز و با توجه به اب و هوا جشن.اره سالانه ای در این خیابان برگزار میسود که شامل غذاها و موسیقی های محلی میباشد.

 

  

خیابان بلوط ، بوستون، ماساچوست، ایالات متحده

این خیابان زیبا در شهر بوستون و در نزدیکی Beacon قرار دارد. این خیابان باریک به زیبایی سنگفرش شده که باعث جذابیت بیشتر ان شده است .بیشترین عکسبرداری در ایالات امریکا در این خیابان صورت میگیرد.قدمت این خیابان زیبا به سال 1820s بازمیگردد .   دو طرف این خیابان نمایی از خانه هایی با اجرهای قرمز وجود دارد.از اولین افرادی که در این خانه سکونت داشتند میتوان به کسبه، تجار و صنعتگران اشاره کرد. اگرچه در طول روز نیز این خیابان زیبایی خاص خود را دارد ولی جذابیت ان در طول شب و هنگامی که لامپ های گازی خیابان را روشن میکنند چند برابر میشود.

 

  

خیابان رائو گونکالو در پورتو آلگره برزیل

در قلب پورتو الگره شهر شلوغی با جمعیت 1.5 میلیون نفری  یکی از زیباترین خیابان های جهان به نام گونکالو (goncalo)، واقع شده است این خیابان با درختان تیپوآنایی که در سال 1930 کاشته شده به شکل یک راهرو سرسبز با انبوهی از شاخه های درختان .در امده  که یکی از مشخصه های محبوب این شهر است. هنگامی که ساخت یک مرکزخرید باعث تهدید این درختان شد، ساکنین ان منطقه دست به اعتراض زدند و با شهردار منطقه صحبت کرده که خوشبختانه اعتراض انها نتیجه داد و این خیابان در سال 2006 به عنوان میراث فرهنگی و محیط زیست این منطقه ثبت شد.

 

 

  

 

خیابان Petit Champlain   (پتی شامپلن) _ کبک- کانادا

هنگامی که شهر کبک در اوایل قرن 17 تاسیس شد،Tبنیانگذاران فرانسوی  آن شروع به ساخت و ساز در این منطقه  به سبک  میهن خود کردند.، هر چند در زمان معاصرشهر مدرنی است ولی  معماری سنتی آن هنوز پا برجاست. خیابان  پتی شامپلین نمونه جذابی از این معماری در شهر کبک است . در این خیابان بوتیک ها و اغذیه فروشی ها و خانه های قدیمی فراوانی وجود دارد.از مناطق دیدنی دیگر در پتی شامپلین میتوان به پلکان خطرناک اشاره کرد." در شهر قدیمی کبک پلکان های زیادی وجود دارد"

 

 

حصار سیاه، ایرلند (THE DARK HEDGES):

در قرن 18  خانواده محلی استوارت درختان راش زیادی را برای زیبا کردن خانه های خود کاشتند که اکنون به خیابانی زیبا و یکی از نقاط دیدنی ایرلند شمالی مبدل شده است. . به تازگی از مناظر و مکان های این منطقه در بازی تاج و تخت استفاده شده است .سایبانی که درختان راش بوجود اوردند منظره ای خیال انگیز و زیبایی را به تصویر میکشد .افسانه ی معروف این منطقه افسانه بانوی خاکستری است که عقیده دارند میتوان ان را در هوای گرگ و میش در بین درختان ملاقات کرد.

 

خیابان تتسوگاکو ، کیوتو ،ژاپن

 درختان قدیمی که در حدود دو کیلومتر اطراف یک کانال اب را در برگرفته اند، باعث شده تتسوگاکو به عنوان یکی از زیباترین جاده ها برای قدم زدن در کیوتو تبدیل شود. این مسیر مورد علاقه نیشیدا کیتارو فیسلوف معروف ژاپنی بوده، وی در این جاده که نمایی از معبد جینکاکو را هم در خود رارد قدم میزده به گردش میپرداخته است. این اثر در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. این مسیر در پاییز و زمانی که برگ ها به رنگ قرمز در می ایند بسیار زیباست، همینطور در ماه اوریل که طول مسیر را درخت هایی پر از شکوفه های گیلاس احاطه کرده اند چلوه خیال انگیزی دارد .

 

 

Fiskargränd، شهر ویزبه ،سوئد

 

ویزبه (به زبان سوئدی Visby )شهری است  در میان دیوار های بلندی که از زمان قرون وسطی  در بزرگترین جزیره سوئد: "گوتلند" قرار گرفته است و مقصدی جذاب برای گردش میباشد. Fiskargränd ( 'کوچه ماهی) مکانی بسیار لذت بخش میباشد.تصور کنید بادهایی که از سمت پایین شهر قدیمی ویزبیه به سمت ساحل میوزد و گردشگرانی که در میان گل های رز که خانه های انجا را زینت بخشیده انددر حال قدم زدن میباشند   ،ویزبه ثابت میکند که نام مستعارش "شهر گل سرخ " انتخاب درستی بوده است .