از بلوارهای پاریس تا استراحتگاه های ساحلی شیک در ساحل D 'Azur،بیشترین مناظر زیبای جهان در فرانسه وجود دارد،لحظات رمانتیک فرانسه با قلعه های افسانه ای،کلیساهای برافراشته، تصویر عالی روستاها،با وجود پیشرفتی که  این کشور داشته اما هنوز با پیرو  سبک معاصر می باشند.با برج ایفل شروع می کنیم.نماد مدرنی از فرانسه.سپس کشف شاهکارهای معروف هنری در موزه لوور.دعوت به صرف یک روز به خانواده سلطنتی در کاخ زیبای ورسای.نگه داشتن زمانی برای اشنا شدن با غذاهای این کشور،غذاهای سنتی فرانسه در فهرست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است.هر منطق دارای فرهنگ و غذاهای مربوط به خود می باشد.کرپ و غذاهای دریایی به روستاهای ماهیگیری ماهر اختصاص یافته. در حالی که در کلبه های ییلاقی گرم و نرم در کوه های آلپ فرانسه  cheese fondue(پنیری که در یک نوع سس غوطه ور است) و charcuterie(گوشت پخته شده سرد) استفاده می شود.فراوانی این تعداد مزه یک امر بدیهی در جذابیت فرانسه می باشد.

 

برج ایفل  

نماد پاریس، برج ایفل یکی از معروفترین نمادها در جهان است. این شاهکار از 8000 قطعات فلزی ساخته شده است که توسط گوستاو ایفل به عنوان یک نمایشگاه موقت برای نمایشگاه جهانی در سال 1889 طراحی شده است. منتقدان بر این باورند که برج ایفل حدود 320 متر ارتفاع دارد که در حال حاضر محبوب و غیرقابل تغییر در افق پاریس می باشد. زیبای منحصر به فرد ساختار آن باعث شده به ان لقب "بانوی آهنین" داده شود. بازدیدکنندگان تحت تاثیر اندازه به یادماندنی برج و چشم انداز هیجان انگیز هر سه طبقه آن قرار می گیرند.بازدیدکنندگان می توانند.اوج هیجان در  276 متری است چشم اندازی از سراسر شهر پاریس و در یک هوای روشن تا 70 کیلومتر پیرامون آن را به همراه دارد.

 

موزه لوور

در کاخ سلطنتی سابق پادشاهان فرانسه، موزه لوور موزه بی نظیری که در میان مجموعه های برتر هنرهای زیبای اروپا در رتبه اول است برپا شده ، بسیاری از معروف ترین آثار تمدن غرب در حال حاضر در اینجا وجود دارد از جمله مونالیزا که توسط لئوناردو داوینچی نقاشی شده است. این مجموعه ثروت خود را مدیون کمک پادشاهان مختلف که در موزه لوور زندگی می کردند می باشد. قسمت های دیگر به عنوان ثمره ی از معاهدات فرانسه با واتیکان و جمهوری ونیز اضافه شد. از غنایم ناپلئون اول موزه لوور دارای مجموعه حیرت انگیز از 30،000 آثار هنری، از جمله شاهکارهای بی شماری می باشد. این غیر ممکن است که بتوان همه ان را یک روز یا حتی در یک هفته ببینید. تمرکز بر روی یک لیست کوتاه از آثار کلیدی تجربه ی با ارزشی است.

 

کاخ ورسای

برای خانواده سلطنتی بیشتر از یک محل اقامت است، ورسای برای نشان دادن شکوه سلطنت فرانسه طراحی شده است. "خورشید شاه" لویی چهاردهم خانه شکاری کوچک پدرش را به یک کاخ مجلل با سبک وسیاق ناموزون داخلی مجلل تبدیل کرده است. این کاخ نماد لویی چهاردهم از قدرت مطلق شد.معمار این مکان Jules Hardouin-Mansart می باشد که سبک زیبای از طراحی خارجی و داخلی را طراحی کرده است. معروف ترین قسمت کاخ تالار آینه است که در آن درباریان برای ملاقات با پادشاه منتظر می مانند. این سالن با درخشش نور خورشید که از طریق پنجره ها وارد می شود و روی آینه های عظیم زینتی منعکس می شود خیره کننده خواهد بود. به همان اندازه در باغ ورسای استخر های تزئینی مشهور ،درختچه های زینت داده شده وفواره های فریبنده وجود دارد.

 

 

ساحل دازور

پهناورترین و شیک ترین ساحل در فرانسه ، ساحل D 'Azur مترادف با زرق و برق است به "ساحل آبی" نیز نامیده می شود پس با رنگ آبی عمیق دریای مدیترانه مسحور شده ، همچنین به عنوان Riviera (یک منطقه ساحلی با آب و هوای نیمه گرمسیری و پوشش گیاهی است) فرانسه شناخته می شود، ساحل D 'Azur از Saint-Tropez (یک بندر ماهیگیری و رفت و آمد مکرر در ساحل دریای مدیترانه در جنوب فرانسه، در جنوب غربی کن؛)شروع می شود وتا منتون در نزدیکی مرز با ایتالیا گسترش پیدا کره است.در طول تابستان، یک استراحتگاه ساحلی برای دوستدارن ساحل و آفتاب می باشد، افراد ثروتمند و مشهور نیز در اینجا دارای ویلا و قایق های  بادبانی لوکس می باشند. این شهر زیبا دارای منظره های با چشم انداز وسیع دریا و موزه های هنری پرستاره ای می باشد. جشنواره معروف کن یک جشنواره فیلم مشهور است و هتل ها افسانه ای دارد.بهترین ساحل شنی در آنتیب می باشد. Saint-Tropez شامل یک ساحل بزرگ همراه با جذابیت در یک دهکده ماهیگیری است، در حالی که موناکو همراه با محیط منحصر به فرد و مناظر خیره کننده می باشد.

 

مونت سنت میشل

دریا افزایش چشمگیری در ساحل نرماندی داشته، مونت سنت میشل یکی از نشانه های قابل توجه در فرانسه است. این یک هرم در دریاست که به صورت یک جزیره صخره ای توسط دیوارها و دژهای حاطه شده است. در جزر و مد بالا، مونت سنت میشل جزیره است. در جزر و مد پایین، ممکن است در میان شن و ماسه راه بروید. معماری قرون وسطی با شکلی مخروطی در ارتفاع 155 متری بالاتر از دریا، پناهگاه والا، و دیدگاهی پر زرق و برق است. از آنجای که این مکان در قرن 11ساخته شده بود، کلیسا صومعه یک مقصد مهم زیارت بوده است. به دلیل اینکه این مکان آرامش بخش روح می باشد، مونت سنت میشل به عنوان شناخته شده "آسمانی اورشلیم" شناخته شده است.

 

قلعه دره لویر

با سفر از دره Loire احساس می کند که کتاب داستان کودکان را تماشا می کنید. کل منطقه دره Loire، یک منطقه سرسبز به عنوان "باغ فرانسه،" شناخته شده که به عنوان یک میراث جهانی در یونسکو ذکر شده است. برخی از قلعه های Loire در قرون وسطی بر روی تپه ساخته شده و توسط حصارها احاطه شده اند. با این حال از قلعه  Loire را معروف ترین قلعه دوره رنسانس می دانند که صرفا برای لذت بردن و سرگرم کردن دربار در خارج از پاریس طراحی شده بود. قلعه چمبورد، برای پادشاه فرانسیس اول ساخته شده بود و با شکوه ترین قصر آن به شمار می آید. قلعه Chenonceau دارای یک سبک زنانه متمایز است؛ و Cheverny یک خانه اربابی جذاب در محیط روستایی است.

 

 

کلیسای جامع بانوی ما در شارتر

برای بیش از هشت قرن، از شکوه کلیسای جامع شارتر مؤمنان الهام گرفته شده است. برخی می گویند این زیبایی نفس گیر از شارتر تردید  مومنان به اعتقادشان را بازگردانده است. در یونسکو ذکر شده کلیسای جامع نمونه ای از شکوه و عظمت معماری گوتیک قرون وسطی است.وسعت آن 2500مترمربع می باشد رنگ آمیزی زیاد در داخل مجموعه باعث ایجاد یک اثر هنری می شود. قدمت بسیاری از پنجره ها به قرا 13 میلاد ببر می گردد. پنجره گل رز برای اندازه و جزئیات باور نکردنی خود قابل توجه است. دیگر نکات برجسته پنجره عشق، یکی از اصلی ترین پنجره ها در سبک و سیاق، و پنجره آبی ویرجین که متعلق به قرن 12می باشد. از آوریل تا اکتبر، کلیسای جامع شارتر در روشنایی شب نور دیدنی و جذاب را نشان می دهد.

 

پروونس

پروونس Provence یک چشم انداز زرق و برق دار از باغ های زیتون، تپه خورشید خیس، و مزارع اسطوخودوس بنفش عمیق است، با روستاهای کوچکی که در دره و روی صخرههای واقع شده اند. مناظر با طراوت بسیاری از هنرمندان مشهور، از جمله سزان، ماتیس، شاگال، و پیکاسو را مسحور خود کرده است. پروونس Provence یک ترکیب کامل از زیبایی های طبیعی روستایی و کشوری که در آن جذابیت هنر زنده یک سبک زندگی است.قدم زدن در امتداد سنگ فرش ها وحمام آفتاب گرفتن در تراس کافه ها.مزه غذاهای خوشمزه که بر اساس روغن زیتون، سبزیجات و گیاهان معطر هستند را امتحان کنید. بازدید از بازار و اکس-آن-پروانس مهم ترین شهر در بازار است.ارل دارای ویرانه های باستانی جذاب و جشنواره های سنتی است.آوینیون در قرون وسطی شهر پاپها بود.حتی روستاهای کوچک، مانند سنت پل-د-ونک، سنت رمی، و گوردس، مکان های شگفت انگیز تاریخی، موزه ها فوق العاده، و محیط های عجیب و جالبی دارند.