مکان گوگل در شادی کارکنان آن بی تاثیر نبوده، و این یک استاندارد طلایی برای غول تکنولوژی می باشد.مقر اصلی آن در مانتین ویو، کالیفرنیا می باشد. گوگل در سال 2016 بر اساسPayScale (سازمانی که درآن درجه بندی دستمزد یا حقوق انجام می شود) در صدر 50 تا از بهترین شرکت ها برای کار در آمریکا قرار گرفت. همچنین فیسبوک در رتبه 5 قرار گرفت با اینکه در سال 2015 در نقطه اول قرار داشت. کارمندان آمریکایی که در گوگل کار می کنند در بررسی PayScale برای کارمند در تعدادی از مناطق نمرات بالایی برای رضایت شغلی، پاداش و مفهوم کار نمرات بالایی را کسب کرده اند.

به همین دلیل در اینجا اشاره می کنیم که چرا گوگل در رتبه بندی بهترین شرکت برای کار در کشور آمریکا می باشد:

 

درصد بالایی از کارمندان Google می گویند که آنها از کار خود راضی هستند.

86 درصد از کارمندان گوگل می‌گویند که از کارشان در این شرکت راضی هستند.  لازلو باک به عنوان رئیس گوگل در کتاب خود، "قوانین کار!" کلید موفقیت گوگل به عنوان یک محل کار را نوآوری، تجربه، و  داشتن چیزهای سرگرم کننده دانسته است.

او می نویسد "مسئله زیبا در مورد این روش این است که در این محیط بزرگ : تمام  تلاش ها برای حمایت یک دیگر، و  ایجاد یک سازمان خلاق، سرگرم کننده، سخت کوش، و بسیار مولد، با همدیگر می باشد " .

یکی از عوامل اصلی که گوگل را به محیط کار منحصر به فرد و شگفت انگیز  تبدیل کرده "Googleplex " است. بیشتر کارمندان گوگل از قدرت انعطاف پذیری در این شرکت می گویند مانند وعده های غذایی سالم و لذیذ رایگان، لباس های شسته شده و امکانات ورزشی، مرخصی های بسیار برای والدین، و داشتن محل مراقبت از کودکان. یکی از کارمندان در Mountain View به عنوان توصیف گوگل می گوید "یک شرکت که در مقابل کارکنان خود رفتار های بزرگ نشان می دهد که در مقابل باعث ایجاد انگیزه و وفاداری آن ها می شود ."

کارمندان گوگل می گویند که گوگل اجازه می دهد تا خلاقیت و ایده های خود را بر روی پروژه ها پیاده کنند. گوگل همچنین کارکنان خود را تشویق می کند که برای کمک به ایجاد یک جامعه خلاق تر، رضایت بخش، و صمیمی معلم و مربی یکدیگر باشند.

 

 کاربران Google فکر می کنند که با کار خود باعث می شود جهان به مکانی بهتر تبدیل شود.

 73 درصد از کارکنان گوگل  شغل خود را به صورت معنی دار پیدا کرده اند. این با توجه به ماموریت شرکت تعجب آور نیست : "سازمانی برای در دسترس قرار دادن اطلاعات مفیدو برای عموم"

باک می نویسد "این کار باعث ایجاد انگیزه و نوآوری "و " دامنه گسترده ای از ماموریت ها به ما اجازه می دهد تا گوگل به جلو حرکت کند به صورت یک قطب نما به جای سرعت سنج."

گوگلی ها به خوبی به این ماموریت، پاسخ داده اند، به گفته آن ها: آنچه که آنها را به خود جلب و  در شرکت نگه می دارد،پروژه های معنی دار و به چالش کشیدن آن هادر سایت Glassdoor می باشد.

 

کاربران می گویند گوگل در حبران خسارت بهترین است.

 گوگل به وسیله حقوق رقابت ایجاد می کند. حقوق و دستمزد متوسط کارمندان با تجربه 140،000 $، و کارمندان با کمتر از یک سال تجربه کاری به طور متوسط حدود 93000 $ می باشد.گوگل همچنین بالاترین پرداخت در بازار را برای کارکنانش دارد.  شایان ذکر است که دو نفر در پست مشابه در گوگل می تواند پرداخت متفاوت داشته باشند که این به عملکرد آن ها بستگی دارد. 

به گفته باک " کار سختی است که محدوده پرداخت بین افراد می تواند دو یا حتی 10 برابر بیشتر از شخص دیگری باشد" ،"اما این بسیار سخت تر که ببینید افراد با بیشترین استعداد از آن خارج می شوند، این باعث می شود شما فکر کنید که شرکت در حال پرداخت ناعادلانه است: درحالی که بهترین افراد در آن مراتب بیشتر از متوسط هستند، و پرداخت های که در ان برای هر کس انجام میشود یکسان است."

 

بیش از یک چهارم کاربران گوگل از راه دور با آن ارتباط برقرار می کنند.

 

تنها 28% از کارکنان گوگل از خانه یا از طریق ارتباط از راه دور کار می کنند که ارتباط آنها از طریق  wi-fiدر همه زمان میسر است. همچنین برخی از شرکت های بزرگ  مثل: آمازون، Netflix  واپل نیز از طریق این تکنولوژی کار می کنند.

 یکی از کارمندانی که در دفتر مرکزی گوگل کار می کند می نویسد:"این شرکت انعطاف پذیر است، شما  رئیس خرد ندارید و می توانید تا حدودی در انعطاف پذیری کارکمک کنید اما  اشتباه نکنید شما مقدار زیادی کار می کنید اما لازم نیست که برای تمام کار خود را به میز کار  زنجیر کنید. "

 

برخی از کارکنان می گویند که کار آنها کم استرس است. 

 

 در حالی که 12 درصد از کارکنان کار خود را پراسترس گزارشکرده اند، به نظر می رسد در مقایسه با شرکت های دیگر ،این نمره نسبتا پایینی است که قابل توجه نیست. 

شاید یکی از عواملی که به کاهش سطح استرس می تواند کمک کند کارهای مانند  ماساژ، کلاس های تناسب اندام رایگان ، عضویت در ورزشگاه، و یک برنامه ریزی تعطیلات سخاوتمندانه می باشد.

یکی از مدیران گوگل می نویسد یکی از عوامل دیگر : ". محیط کاری بدون رقابت که اجازه می دهد به اتاقی برای خلاقیت تبدیل شود" می باشد.