جاذبه های گردشگری سوئیس:

سوئیس به نوعی زادگاه گردشگری زمستانی میباشد. این کشور زیبا، شامل چشم‌اندازهای طبیعی فوق‌العاده و زندگی مدرن شهری است. جنگل‌های آلپ، مراتع سرسبز ،دریاچه‌های خیره‌کننده، ، معماری کم‌نظیر و برخورداری از بالاترین سطح هنر مدرن، آن چیزی است که سوئیس را از سایر کشورهای جهان متمایز می‌کند. این کشور به معنای واقعی کلمه، زیبا است. این مقاله به معرفی جذاب‌ترین اماکن دیدنی سوئیس می‌پردازد که دیدنش را به هیچ وجه نباید از دست داد.:

:زرمات (Zermatt)


یکی از سمبل های سوئیس که حتما آن را در کارتونهای دوران کودکی یا بر روی جعبه های شکلات سوئیسی دیده اید قله Matterhorn است. یکی از مشهورترین مقاصد گردشگری در این کشور، منطقه‌ی Zermatt در کانتون وله (Valais) است. هیچ ماشینی در آن تردد نمی‌کند و به خاطر زیبایی‌های طبیعی و کوه بلند ماترهورن شهرت دارد. اماکن تفریحی متعدد با امکانات انجام فعالیت‌هایی نظیر اسکی، پیاده‌روی و کوهنوردی و همچنین چشم‌اندازهای زیبا سالانه هزاران گردش‌گر را به سوی خود می‌کشاند. منطقه‌ی اسکی زرمات، ،بزرگ‌ترین و بلندترین منطقه در کل اروپا است که امکانات اسکی در تابستان را فراهم می‌کند و ۳۰۰ روز در سال باز است و مرتفع‌ترین ایستگاه راه آهن کوهستانی اروپا را در خود دارد.

 

آپنزل (Appenzell)

آپنزل که با کوه‌پایه‌های آلپ احاطه شده، بهشتی برای علاقه‌مندان به طبیعت و پیاده روی است. مسیر‌های پیاده‌روی متعددی در این ناحیه وجود دارد. با این حال اگر به این گونه فعالیت‌های تفریحی علاقه نداشته باشید می‌توانید با استفاده از ماشین‌های کابلی به قله‌های کوه‌های بلند اطراف بروید. یکی دیگر از چیزهایی که در سفر به این کانتون از دیدنش لذت خواهید برد، ساختمان‌های قدیمی با نماهای رنگارنگ است که بسیاری از آنها کافه، نانوایی و شیرینی پزی، فروشگاه‌های مخصوص پنیر و رستوران‌های وسوسه‌انگیز هستند که خوراکی‌های لذیذ محلی را عرضه می‌کنند. آپنزل به انواع پنیر‌هایش شهرت دارد. پس در سفر به این کانتون، حتما از کارخانه‌های محلی تولید پنیر و مراحل تهیه‌ی آن دیدن کنید.

زوریخ (Zürich)

زوریخ که قطب اقتصادی سوئیس و بهترین شهر دنیا از نظر کیفیت زندگی است، به عنوان گرانقیمت‌ترین شهر جهان نیز شناخته می‌شود و چهارمین بورس بزرگ جهان را در اختیار دارد. با یک سفر ۴۵ دقیقه‌ای با قطار از فرودگاه زوریخ، به آبشار راین (Rhine) می‌رسید. دیدن مناظر و چشم‌انداز های بی‌نظیر این آبشار را به هیچ وجه از دست ندهید.

:(lucern) لوسرن


لوسرن شاید جزء معدود نقاطی در سوئیس باشد که کوه و دریاچه و مدنیت را یکجا دارد و به همین دلیل شعار The city, The lake, The mountains را همه جای شهر خواهیددید.
قله پیلاتوس از جاذبه های توریستی اطراف لوسرن است که توسط شیب دار ترین قطار دنده ای جهان فتح می شود. بازگشت از قله توسط تله کابین انجام میشود و صد البته که می توان مسیر پیاده را نیز انتخاب کرد.لوسرن دقیقا در مرکز سوئیس واقع شده و به همین دلیل دسترسی به آن از اکثر شهرهای سوئیس میسر است. البته همین مرکزیت، سفر یک روزه از کشورهای همسایه را تقریبا غیر ممکن میکند.


ژنو (Geneva)


ژنو دومین شهر پرجمعیت و سومین شهر بزرگ سوئیس و یکی از گران‌ترین شهر‌های اروپا است. مردم این شهر به زبان‌های مختلفی مثل فرانسوی، انگلیسی، اسپانیایی، ایتالیایی و آلمانی صحبت می‌کنند و این شهر در حقیقت یک شهر بین‌المللی محسوب می‌شود. بسیاری از سازمان‌ها و نهاد‌های دولتی و غیر‌دولتی در این شهر قرار دارند؛ از دفتر سازمان ملل متحد گرفته تا صلیب‌سرخ بین‌المللی و سازمان بهداشت جهانی. این شهر در کنار دریاچه‌ی ژنو واقع شده و امکانات بی‌نظیری مانند اسکی و قایق‌رانی و تماشای مناظر زیبای ساحلی را در اختیار گردشگران می‌گذارد. علاوه بر دریاچه‌ی ژنو، یکی دیگر از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر، فواره‌ی Jet d'Eau، یکی از بزرگ‌ترین فواره‌های جهان است که از تمامی نقاط شهر، دیده می‌شود.