هفت قانون برای رانندگی در اتوبان، اتوبان­های آلمان، اتریش و سوییس می­توانند یک راه سریع و سرگرم کننده برای رسیدن شما به مقصد و یا یک تجربه­ی خسته کننده از ترافیک باشند. این دستورات تهیه شده اند تا شما در حد امکان تجربه­ی مثبتی از رانندگی در اتوبان داشته باشید.

در ادامه "قوانین اتوبان آلمان" را ارائه کرده ایم که مهم ترین قوانین رانندگی در اتوبان و دیگر بزرگ راه­های دارای دسترسی محدود در اروپا را در بر می­گیرد.


"راه اشتباه است" یک تابلوی هشدار دهنده در اتوبان اتریش

قوانین اتوبان

اگر به رانندگی در بزرگ­راه­های بین ایالتی و آزادراه­ها در ایالات متحده عادت دارید، لازم است که تفاوت­های قوانین رانندگی در ایالات متحده را با آلمان و اروپا بدانید. وقتی در آلمان رانندگی می­کنید باید مانند یک آلمانی یا دست کم مانند راننده­های خوب آلمانی رانندگی کنید. یعنی نه تنها باید قوانین رانندگی در آن­جا را بدانید بلکه باید خودتان را با یک سبک رانندگی جدید وفق دهید. رانندگی اروپایی­ها و آلمانی­ها کمی خشن تر است و اگر شما همان راننده­ی آرام و معمولی آمریکایی باقی بمانید دچار مشکل خواهید شد. همچنین باید نسبت به آن چه در ایالات متحده لازم است، توجه بیشتری به جاده داشته باشید. در بزرگ راه پرسرعت جای هیچ گونه اشتباهی نیست. در این­جا هفت قانون حیاتی برای رانندگی ارائه شده است که می­تواند شمارا تبدیل به یک راننده­ی بهتر و امن تر در آزاد­راه­های پرسرعت آلمان کند.

قانون اول اتوبان آلمان: سبقت از سمت راست ممنوع است

اولین چیزی که هر راننده ای باید درباره­ی قوانین بزرگ راه بداند این است که سبقت از سمت راست خلاف قانون است. سبقت از یک وسیله­ی نقلیه از سمت راست آن غیر قانونی است. شما باید به لاین سمت چپ بروید تا بتوانید سبقت بگیرید. (تنها در صورتی می­توان استثناء قائل شد که سرعت ماشین­ها بسیار پایین باشد مثل وقتی که ترافیک سنگین است.) قانون سبقت از سمت چپ یکی از چیزهایی است که موجب کارکرد صحیح اتوبان می­شود.

قانون دوم اتوبان آلمان: قبل از حرکت به لاین سمت چپ دوبار آینه­ی بقل را چک کنید!

همیشه آینه­ی بقل سمت چپ را چک کنید. به خصوص در بخش­هایی از اتوبان که محدودیت سرعت ندارد این موضوع بسیار مهم است. اتومبیل­های پرسرعت یکدفعه از ناکجا آباد ظاهر می­شوند و با سرعت 100 مایل بر ساعت به شما نزدیک می­شوند. ممکن است که شما در حال حرکت با سرعت توصیه شده­ی 130 کیلومتر بر ساعت (80 مایل بر ساعت) باشید و ببینید که رانندگان آلمانی به سرعت از شما عبور می­کنند.

قانون سوم اتوبان آلمان: ترافیک کم سرعت تر در سمت راست می­ماند

بیشتر رانندگان آلمانی مانند رانندگان در ایالات متحده تا حد امکان از سمت راست می­رانند. اما برخی از رانندگان غیر آلمانی این موضوع را رعایت نمی­کنند. اگر شما در حال عبور از چندین خودرو (معمولا کامیون) هستید که در یک ردیف قرار دارند، می­توانید در لاین چپ یا وسط بمانید اما هنگامی که فضای مناسب فراهم شد به سمت راست بروید. اگر دیدید یک خودرو با سرعت بالاتری از عقب می­آید راهنما زده و از سر راه کنار بروید. اگر آن­ها نور بالا زدند غافلگیر نشوید چرا که این موضوع بسیار عادیست و تنها کمی گستاخانه است پس فقط کنار بروید.

قانون چهارم اتوبان آلمان: همیشه از راهنما استفاده کنید

رانندگان آلمانی برای نشان دادن تغییر لاین از راهنما استفاده می­کنند و شما نیز باید همین کار را کنید. اتومبیل­های ساخت آلمان دارای کنترل فلاشر هستند که موجب می­شود چراغ چشمک زن سه دفعه روشن شود و سپس به طور اتوماتیک خاموش شود. یک ضربه­ی آرام با آرنج به اهرم کنترل، این ویژگی را فعال می­کند. اگر با قدرت بیشتری ضربه بزنید راهنمای معمولی فعال می­شود که یا خودتان باید آن را خاموش کنید یا پس از پیچیدن به چپ یا راست، خودش خاموش می­شود.

 قانون پنجم اتوبان آلمان: رعایت حد مجاز سرعت

برخلاف تصور در اتوبان محدودیت سرعت وجود دارد. در حالی که هنوز تعدادی از امتدادهای اتوبان­ها هستند که رانندگی با هر سرعتی در آن­ها قانونیست ولی این بخش­ها محدودند و سالیانه نیز محدودتر می­گردند. زیرا این موضوع ممکن است قانونی باشد ولی عاقلانه نیست.

شما در آلمان تابلوهای آبی رنگ مربعی می­بینید که عدد 130 با رنگ سفید بر روی آن­ها حک شده است. این یعنی بالاترین سرعت توصیه شده در اتوبان آلمان 130 کیلومتر بر ساعت است (این سرعت همچنین بالاترین سرعت مجاز برای راه­های موتور رو در اکثر کشورهای اروپایی است). حد مجاز سرعت را با یک عدد مشکی بر روی تابلوی دایره­ای سفید با دور قرمز، نشان می­دهند. بسیاری از بخش­های اتوبان به خصوص در نواحی شهری دارای حد سرعت 120 کیلومتر بر ساعت، 110 کیلومتر بر ساعت و یا کمتر هستند. در آلمان از ماشین­های پلیس نامحسوس و دستگاه­های رادار عکاسی اتوماتیک در کنار جاده­ها که از متخلفین عکس می­گیرند، استفاده می­شود. بله، شما قانون شکنانی را می­بینید که آشکارا از حد مجاز تجاوز می­کنند ولی اگر شما بخواهید به آن­ها بپیوندید برایتان گران تمام خواهد شد.

قانون ششم اتوبان آلمان: هر دو ساعت کمی استراحت کنید

رانندگی در اتوبان می­تواند خسته کننده باشد. هوشمندانه است که پس از دو ساعت یا بیشتر استراحت کنید. اتوبان ایستگاه­هایی برای استراحت دارد که دارای جایگاه سوخت، رستوران­، مغازه، میزهای پیکنیک و سرویس بهداشتی است (با هزینه­ی ورودی 70 سنت). در طول راه نیز ایستگاه­های زیادی وجود دارد که فقط دارای میزهای پیکنیک و پارکینگ هستند که می­توانید گاه به گاه از آن­ها برای استراحت استفاده کنید.

قانون هفتم اتوبان آلمان: همرنگ جماعت شوید

ممکن است رانندگان آلمانی در اتوبان تهاجمی باشند. آن­ها وقتی از شما سبقت می­گیرند ناگهان در جلوی شما و در فاصله­ی کمی از شما قرار می­گیرند. این موضوع شخصی نیست و به خودتان نگیرید. آن­ها اینگونه رانندگی می­کنند. ممکن است فکر کنید که چون هزینه­ی گرفتن گواهینامه­ رانندگی درآلمان بیشتر از 3000 دلار است، آن­ها باید رانندگان بهتری باشند. خب آن­ها برای آلمان رانندگان خوبی هستند و شما نمی­توانید تغییرشان دهید. فقط همرنگ جماعت شوید و یادتان باشد که در آمریکای شمالی نیستید.

* دفاع از محدودیت سرعت اتوبان در آلمان مانند دفاع از قوانین سخت گیرانه­تر برای کنترل اسلحه در ایالات متحده است.

 

تابلوهای اتوبان

 

                                               

  محدودیت سرعت                             پایان محدودیت سرعت                                      سرعت توصیه شده

 

                                                      

بدون محدودیت سرعت                                   سبقت ممنوع                                  پایان محدوده­ی سبقت ممنوع

 

توصیه­های بیشتر در رابطه با اتوبان

هشدارهای ترافیکی

متاسفانه تاخیر در ساخت و ساز و سنگینی ترافیک نیز بخشی از رانندگی در اتوبان هستند. اگر زبان آلمانی بلد باشید، بیشتر ایستگاه­های رادیویی، مکان و طول ترافیک­های سنگین را اعلام می­کنند. اینکه چنین ازدحامی تا کیلومتر­ها کشیده شود بسیار متداول است. برخی از واحدهای جی پی اس نیز می­توانند مشکلات ترافیکی را تعیین کنند و در پیدا کردن بهترین مسیر به شما کمک کنند. شما می­توانید جی پی اس خودتان و یا یک جی پی اس اجاره ای را برای ماشینی که کرایه کرده اید بیاورید. اگر جی پی اس خودتان آورده اید مطمئن شوید که نقشه­های اروپا در آن به روز رسانی شده است.

 

 

تابلوهای حد مجاز سرعت در آلمان

شما در اروپا و به خصوص در آلمان به ندرت هشدارهایی از قبیل "از سرعت خود بکاهید" می­بینید. مثلا شما دارید با سرعت 130 کیلومتر بر ساعت حرکت می­کنید و یک دفعه تابلوی 110 کیلومتر بر ساعت را می­بینید و از شما انتظار می­رود که حد مجاز سرعت را رعایت کنید. هنگامی که در حال نزدیک شدن به یک محدوده­ی ساخت و ساز هستید، مجموعه ای تابلوهای محدودیت سرعت را مشاهده می­کنید که معمولا با سرعت 100 کیلومتر بر ساعت شروع می­شود و سپس به 80 ونهایتا 60 کیلومتر بر ساعت می­رسد. تا زمانی که تابلوی "پایان محدودیت سرعت" را نبینید نمی­توانید به سرعت قبلی خود بازگردید. نمونه­های این تابلوها در بالا نشان داده شده است.

پرداخت کردن پول بنزین

در اتوبان و جایگاه­های سوخت، شما ابتدا گاز یا بنزین را می­زنید و سپس هزینه را پراخت می­کنید (ماشینتان را قفل کنید و آن را همان­جا در محل سوخت گیری قرار دهید تا فرد دیگری نتواند قبل از پرداخت هزینه بنزین بزند). سپس صندوقدار از شما شماره­ی پمپ را می­پرسد (احتملا می­توانید اعداد آلمانی را تا 10 بشمارید! نه؟) شما می­توانید به صورت نقدی و یا با استفاده از کارت اعتباری مبلغ را پرداخت کنید.

برخی از جایگاه­ها در ساعات دیروقت، هزینه­ را قبل از بنزین زدن دریافت می­کنند ولی معمولا پس از اتمام سوخت گیری باید هزینه را پرداخت کنید. در بیرون از اتوبان­ها، جایگاه­های سوخت ممکن است کارت اعتباری قبول نکنند. برای فهمیدن این موضوع می­توانید به دنبال آرم کارت اعتباری بر روی در یا جاهای دیگر بگردید. (کارت ای.سی نوعی کارت اعتباری نیست بلکه یک کارت بدهی بانکی فقط مخصوص اشخاص مقیم اروپاست)

به نظر می­رسد که دوره­ی دستگاه­های کارت خوان در پمپ بزنین­ها گذشته است. در آخرین سفری که داشتم موفق نشدم یکی از آن­ها پیدا کنم و همیشه مجبور بودم به داخل بروم و با صندوقدار، به صورت نقدی یا با کارت اعتباری حساب کنم.