ایتالیا در جنوب اروپا در شبه جزیره آپنین واقع شده است. این شبه جزیره توسط دریای آدریاتیک در شرق، دریای سیسیل در جنوب، دریای ایونی در جنوب شرقی، دریای لیگروری و دریای Tyrrhenian در غرب است همه آنها بخش هایی از دریای مدیترانه هستند.


ایتالیا دارای مرزهای بین المللی با اتریش، فرانسه، مقدس (شهر واتیکان)، سن مارینو، اسلوونی و سوئیس است. این مرزهای دریایی را با آلبانی، الجزایر، کرواسی، یونان، لیبی، مالتا، مونته نگرو، اسپانیا و تونس به اشتراک می گذارد.
دو تا از بزرگترین جزایر مدیترانه به ایتالیا تعلق دارند: ساردینیا در غرب و سیسیل در جنوب.
این کشور حدود 301،318 کیلومتر مربع (116،340 مایل مربع) را پوشش می دهد این در حدود 80 درصد از اندازه ژاپن و یا کمی بزرگتر از ایالات متحده آمریکا از آریزونا است.
ایتالیا جمعیتی بیش از 60 میلیون نفر (در سال 2016)، پایتخت و بزرگترین شهر آن رم است (ایتالیایی: رم). شهرهای اصلی ان فلورانس، میلان، ناپل و ونیز هستند. زبان گفتاری ایتالیایی است.

آمار کشور ایتالیا

ایتالیا یک کشور اروپای جنوبی است که با اتریش، فرانسه، سان مارینو، اسلوونی و سوئیس هم مرز است.
پایتخت: رم
شهرهای اصلی: میلان، ناپل، تورین، پالرمو، جنوا
جمعیت: 60.78 میلیون
اندازه: 301،338 کیلومتر مربع (116،347 مایل مربع)
دین اصلی: ایتالیا یک کشور مسیحی است که 88 درصد از جمعیت متعلق به کلیسای کاتولیک است (با این حال تنها یک سوم از آنها فعال هستند).
زبان اصلی: ایتالیایی
آب و هوا: بین شمال (خنک، عرض جغرافیایی اوسط از آب و هوای نیمه گرمسیری روان) متفاوت است و جنوب دارای آب و هوای معمولی مدیترانه ای است.
امید به زندگی: 81 سال (مردان)، 85 سال (زنان)
کد تلفن: +82
شماره های اضطراری: 112، 119 و 129
ارز
ارز: یورو
نمادها: €
ISO 4217 کد: EUR
بانک مرکزی: Banca d'Italia
واحد پولا ایتالیا: سنت = 1/100 یورو
عناوین پولی: € 5، € 10، € 20، € 50، € 100، € 200 و € 500
سکه: 1c، 2c، 5c، 10c، 20c، 50c، 1 €، 2 €
زبان محلی
زبان رسمی ایتالیا، ایتالیایی است و توسط 93 درصد جمعیت صحبت می شود همچنین تعداد زیادی از گویش هایی که در کشور صحبت می شود وجود دارد.
لباس
لباس و ظاهر شما در ایتالیا بسیار مهم است این در واقع یک کشوری است که اولین برداشت ها را در بر می گیرد! به عنوان یک قاعده کلی، بهتر است که برای جلسات کسب و کار به صورت رسمی لباس بپوشید و اگر لباسهایی با کیفیت بالا و مناسب، مثل کت و شلوار تیره برای مردان، و لباس کت و شلوار زیبا برای زنان، با آرایش ساده و جواهرات باشد. حتی برای مواردی مانند «ظاهر شدن به مغازه ها»، خواهید دید که ایتالیایی ها بی نظیر می پوشند.
زبان ایتالیایی
ایتالیایی زبان رسمی ایتالیا است. این زبان رسمی در سوئیس، سان، مارینو، واتیکان و ایستیا است و بیش از 85 میلیون نفر در سراسر جهان صحبت می کنند. این ایتالیایی یک زبان عاشقانه است و بسیاری از پیوندها را در لغت نامه خود به لاتین می گذارد و اغلب پنجمین زبان خارجی در جهان است. اگر می خواهید ایتالیایی یاد بگیرید، لازم به ذکر است که سخت ترین نکته برای سخنرانان تلفظ انگلیسی است.
در حالی که زبان ایتالیایی زبان رسمی ایتالیا است، تعدادی از گویش هایی که به صورت منطقه ای صحبت می شوند، از ریشه های لاتین نیز استفاده می شود. زبان اصلی که از طریق مهاجرت وارد شده است اسپانیایی، آلبانی، رومانیایی، مجارستانی و رومی است.

آداب و آداب و رسوم در ایتالیا

ایجاد یک تصور اول خوب در اخلاق اجتماعی ایتالیایی بسیار مهم است و باید بدانید که به احتمال زیاد به نظر می رسد که اول به نظر شما و مهم تر از ظاهر شما قضاوت می شود.
وقتی که ملاقات می کنید، ایتالیایی ها (دوستان یا غریبه ها) هر روز "روز خوبی" یا "شب خوبی" را دوست دارند. جایی که روابط موجود وجود دارد، ایتالیایی ها یکدیگر را با بوسه در هر دو طرف سلام می کنند (ابتدا گونه چپ).
بسیاری از کلیساها و مکان های عبادت در ایتالیا وجود دارد اطمینان حاصل کنید که در هنگام بازدید مناسب باشد (شلوار و لباس بدون آستین قابل قبول نیست) و نباید هرگز در داخل یک کلیسا در ایتالیا غذا نوشید. شما همچنین باید مطمئن شوید که تلفن همراه شما خاموش است.
خوردن و ناهارخوری بخش مهمی از فرهنگ ایتالیایی است. قبلا از خوردن منتظر بانوی خانه می شود تا و او بنشیند و در ابتدا او شروع به خوردن نماید
دین
مسیحیت مذهب غالب در ایتالیا است، در حالی که اکثر مسیحیان متعلق به کلیسای کاتولیک هستند اما تنوع رو به گسترش اعتقادات و شیوه های مذهبی وجود دارد. در میان اقلیت های مذهبی، اسلام بزرگترین است به دنبال آن ارتدکس شرقی و شرقی، پروتستانتیسم، شاهدان یهوه، بودیسم، سیهیزم و یهودیت است.

توصیه های ملاقات کسب و کار (در صورت قصد انجام تجارت در ایتالیا)

جلسات اول
نقطه قوت در ایتالیا انتظار می رود و هنگامی که کسی برای اولین بار ملاقات می کند دست به دست هم می رسد. به یاد داشته باشید، اولین تصورات در ایتالیا بسیار زیاد است، بنابراین توصیه می شود که لباس های هوشمندانه توسط زنان و مردان استفاده شود.
جلسه کاری
ساعتهای معمول باز کردن برای کسب و کارهای بزرگ دوشنبه تا جمعه، 8:30 یا 9:00 تا 18:00 یا 6:30 بعد از ظهر با یک یا دو ساعت برای ناهار است.
ایجاد ارتباط نزدیک برای کسب و کار در ایتالیا مهم است. همیشه برای شما سودمند است که یک شخص خوب پیدا کنید که بتواند معرفی های مناسب را از طرف شما ایجاد کند.
ایتالیایی ها عقب نشینی نمی کنند و برای آنها اختلاف نظر و نمایش درگیری های سازنده در جلسات و مذاکرات رایج است.
وضعیت و سلسله مراتب خوب در کسب و کار و همچنین تمام جنبه های جامعه ایتالیا مورد احترام است و همچنین احترام زیادی نسبت به افراد مسن و افرادی که در قدرت هستند قائل هستند.
اجتناب از سازماندهی جلسات در ماه اوت و جشن های کاتولیک.
تبادل کارت های کسب و کار در ایتالیا رایج است و ایده خوبی است که آن را به عقب به ایتالیایی ترجمه کنیم. اگر هدیه ای برای دادن داشته باشید مودبانه است که قبل از اینکه به شما بدهند خود را دریافت کنید و توصیه می شود از هدیه تبلیغاتی آرم شرکت خود اجتناب کنید.
نام ها
نام ایتالیایی از نام و نام خانوادگی تشکیل شده است. بسیاری از نام های مردانه ایتالیایی بهO" " پایان می یابد آلبرتو، کارلو، دیگو، جورجیو، و بسیاری از نام های زن به "A" پایان می دهد آدرااینا، کارلا، فدریکا، جیانا.
توصیه های مدیریت هنگام مدیریت کارکنان ایتالیایی
همانطور که قبلا ذکر شد، وضعیت، سلسله مراتب، موقعیت های قدرت و سن، در کسب و کار ایتالیایی بسیار مهم هستند و احترام و بها می دهد.
به همین علت، اعضای تیم شما باید به شما احترام بگذارند. مدیران اغلب به دلیل ماهیت سلسله مراتبی موقعیت خود با اعضای تیم خود ارتباط برقرار نمی کنند بنابراین مهم است که وقت خود را برای شناخت کارکنان و ایجاد اعتماد در طول روز کاری مهم بدانید. همانطور که قبلا ذکر شد، ایتالیایی ها تمایل به گفتن آنچه فکر می کنند دارند و اگر با چیزی مخالف هستند مخفی نگه می دارند بنابراین برای جلسات و بحث ها آماده می شوند تا به بحث های داغ تبدیل شوند. تیم شما قدردانی می کند که به شما آزادی می دهد تا احساسات و ایده های خود را بیان کنید. درگیری سازنده می تواند به آنها کمک کند تا به طور موثر کار کنند و روابط قوی برقرار کنند. به عنوان مدیر، این قابل قبول است که شما احساسات خود را در ایتالیا نشان دهید، با این وجود شما باید اطمینان حاصل کنید که برای مدیریت احساسات خود به میزان خاصی از موقعیتی که در اختیار دارید، اقدام کنید.
مشاوره در نقل مکان
همانطور که ایتالیا عضو اتحادیه اروپا است به این معنی است که در حال حاضر در انگلستان مهاجران قادر به زندگی و کار بدون ویزا هستند با این حال شما مجبور به ثبت نام «اعلام حضور» خود در نزدیکترین ایستگاه پلیس خود می شوید اگر برای 3 ماه یا حداکثر 5 سال اقامت دارید شما باید یک گواهینامه اقامت دائم برای این مدت زمان لازم، داشته باشید. این را می توانید در نزدیکترین سالن شهر خود در ایتالیا اعمال کنید. پس از 5 سال، می توانید درخواست گواهی اقامت کنید.
ونیز ایتالیا هزینه زندگی در ایتالیا نزدیک به بالاترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که در آن زندگی می کنند. بدیهی است که زندگی در یکی از شهرهای بزرگ همیشه از یکی از مناطق روستایی گران تر خواهد بود و ممکن است زندگی بسیار ارزان تر باشد.
سیستم بانکی در ایتالیا مدرن و آسان برای استفاده است و شما باید حساب بانکی خود را در اسرع وقت به صورت شخصی باز کنید. شما پاسپورت و مدارک تحصیلی و مدارک تحصیلی خود را همراه با شماره شناسایی مالیات خود (که می توانید برای سفارت ایتالیا در انگلستان و یا اداره درآمد در ایتالیا با نشان دادن گذرنامه خود) درخواست کنید.
ايتاليا در حال حاضر نرخ بيكاري بالايي دارد بنابراين اگر قبل از رفتن به خارج از كشور، بتوانيد شغلي را پيشنهاد كنيد بهتر است. آموزش انگلیسی همیشه یک گزینه خوب است و کار موقت برای کسب راحت تر می شود.
ایتالیا دارای یک سرویس سلامت ملی ( SNN - Servizio Sanitario Nazionale) است و برای هر شهروند ایتالیایی یا اتحادیه اروپا در دسترس است.

چگونه ایتالیایی را در ایتالیا یاد بگیریم

هر کس که به ایتالیا می رود باید تلاش کند تا زبان را یاد بگیرد. شما می توانید با درس گرفتن از خود کمک بگیرید از همکاران کار خود برای گفتگو با شما در ایتالیا و خرید روزنامه ها و کتاب ها کمک بگیرید. تماشای تلویزیون و فیلم ها و آموختن بخوانید ایتالیایی یک زبان بسیار دشوار برای یادگیری نیست و به زندگی در یک جامعه ایتالیایی کمک خواهد کرد زیرا ایتالیایی ها اغلب دوست دارند با حرکات و صورت بیش از کلمات صحبت کنند.

توجه: برای سفرهای تجاری و یا توریستی جهت گرفتن وقت سفارت ایتالیا به سفارت پلاس مشورت نمایید تا راهنمایی های لازم انجام شود.