این شهر بیشترین تعداد میراث جهانی یونسکو را در جهان دارد. آثار هنری و بناهای تاریخی در همه جا در سراسر کشور یافت می شود. شهرهای بزرگ آن در هنر، مانند رم، ونیز و فلورانس مشهور هستند و برای قرن ها جذابیت دارند. ایتالیا علاوه بر گنجینه های هنری، دارای سواحل زیبا، دریاچه های آلپ و کوه ها می باشد.

جای تعجب نیست که اغلب به نام Bel Paese (کشور زیبا) نامگذاری شده است. با بسیاری از مناظر شگفت انگیز، مجموعه کاملی از جاذبه های توریستی برتر در ایتالیا، کار ساده ای نیست. با این حال، لیست زیر باید نشانه خوبی از این باشد که چرا بیش از 40 میلیون گردشگر خارجی سالها از ایتالیا دیدن می کنند. برای سفز به ایتالیا و دیدن مناظر زیبا ابتدا باید ویزا دریافت کنید برای دریافت ویزا نیاز به وقت سفارت ایتالیا می باشد که سایت صفارت پلاس این مشکل را برای شما حل می نماید
کولوسئوم

اگر به ایتالیا سفر می کنید کولوسئوم Colosseum را باید ببینید. این آمفی تئاتر بزرگ بزرگترین نوعی است که در امپراتوری روم ساخته شده است و مدل مدرن برای امکانات ورزشی تا زمان مدرن است. امروزه این سازه در مقابل پیشرفت های مدرن اطراف آن قرار دارد و یادآور برجسته ای از دوران باستان و تاریخ گسترده رم است.
کانال ونیز

مسافران قرن ها از طریق کانال های ونیز گذر می کنند. ونیز یک شهر از جزایر است و کانال ها از بسیاری جهات خیابان های شهر بوده است. پوشش دادن کانال های ساختمان های قدیمی است که برای صدها سال باقی مانده اند که نسبتاً تغییر نکرده اند و به جذابیت عاشقانه افزوده اند. کانال بزرگ معروف ترین این آبراه ها و یکی از بهترین مکان های عکاسی در ونیز است.
پومپی

در زیر آتشفشان غول آسا از وستوویوس، ویرانه های پومپیه باقی مانده است یک شهر رومی باستانی که در زمان انفجار در 79 سال پس از میلاد مسیح زیر ۴ تا ۶ متر گدازه آتشفشان و خاکستر مدفون شده است بقایای خانه ها، بازارها، حمام ها، معابد، تئاتر ها، خیابان هایی که توسط قطعه ارابه ها زخمی شده اند و بقای انسانها وجود دارند. بازدیدکنندگان میتوانند از محل بازدید کنند در خیابان های قدیمی راه بروند و مهندسی مورد استفاده رومیان را بیش از 2000 سال پیش ببینند.
برج کج پیزا

برج پیزا پیزا در واقع تنها یکی از جاذبه های بسیار در شهر پیزا است اما شهرت آن، از کجی آن به دست آمده است. کار بر روی برج در 1100s آغاز شد و فرورفتگی، منجر ضعیف شدن آن میی شود پیش از انجام کارهای ترمیم در دهه 1990، پیش بینی می شد تا سال 2000 میلادی آن را از بین برود. امروز، بازدیدکنندگان می توانند از پله های برج به سمت بالا برای دیدگاه افسانه ای بر شهر بروند. عقب برج، همچنین به نام La Torre Pendete شناخته می شود در Piazza del Duomo است.

5. دریاچه کومو

دریاچه کمو، که در قله آلپ واقع شده است یک شهرت برای یک زمین بازی برای ثروتمندان و افراد مشهور است. احتمالاً معروف ترین ساکنان آن، امروز ستاره فیلم جورج کلونی هستند دریاچه کومو یکی از زیباترین مناطق ایتالیا است که توسط کوه ها احاطه شده است و در کنار شهرهای کوچک زیبا قرار دارد. به طور سنتی دریاچه بسیاری از ویلاها و قصر قدیمی دارد. در اطراف دریاچه جوامع رفت و آمد مکرر دارند آب و هوای ملایم با ویژگی های شبیه به مدیترانه نیز جلب توجه گردشگران است. برنامه سفر تور شما بسته به فصل متفاوت خواهد بود. در طول نسخه زمستانی که از ماه نوامبر تا مارس اجرا می شود تور شما با یک سواری یک ساعته از میلان به دریاچه کومو آغاز می شود. پس از ورود به شهر اصلی منطقه، کمو، راهنمای شما با شما اطلاعاتی در مورد جاذبه های آن و تاریخ آن را به اشتراک می گذارد. بعد از آن یک کابینکول از روستای Brunate، که در تپه های بالای کومو قرار دارد را می گیرد. در حالی که در Brunate، که همچنین به عنوان "بالکن آلپ" شناخته می شود، شما وقت آزاد برای کشف لذت بردن، تحسین نمایش های خیره کننده و یا احتمالا برای خوردن لذت ببرید.

6. ساحل آمالفی

ساحل آمالفی، یک میراث جهانی یونسکو، دره شگفت انگیزی از خط ساحلی در امتداد شبه جزیره سورنتین است. شهر های کنار کوه به طور ناچیز در امتداد کوه های شیب دار قرار دارند که آبشار به دریا است. یکی از شهرهای اصلی در اینجا Positano است اما کل منطقه با گردشگران محبوب است.
7. فلورانس دوئومو سانتا ماریا دل فیوره

دوئومه سانتا ماریا دل فیوره یا کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره، به عنوان یکی از زیباترین کلیساهای جهان شناخته می شود در افق فلورانس قرار دارد. کلیسای جامع بین قرن های 13 و 15 ساخته شده است و معروف ترین گنبد آن گنبد فوق العاده ای است که توسط Filippo Brunelleschi در سال 1434 تکمیل شده است.
8. سینکو تره

Cinque Terre، که به عنوان "پنج روستا" ترجمه می شود یک منطقه ساحلی دوست داشتنی با صخره های تپه ای است. روستاهای زیبا شامل Monterosso al Mare، Vernazza، Corniglia، Manarola و Riomaggiore را می توان با چندین راه با هم روبرو کرد اما تنها با یک مسیر باریک منظره از طریق دامنه تپه پیاده روی می شوند. بسیاری از مسافران تصمیم می گیرند بین روستاها پیاده روی کنند تا واقعاً از چشم انداز لذت ببرند. خانه های رنگی روشن در بالای مدیترانه ای زیبا، روستاهای ماهیگیری جذاب و دیدگاه های ساحلی خیره کننده، Cinque Terre را برای گردشگران بسیار محبوب ساخته است ایتالیا اخیرا تصمیم گرفته است که تعداد گردشگران را که می توانند از این منطقه بازدید کنند را کاهش دهد. از آنجا که این منطقه بسیار دیدنی است، شهرهای کوچک 2.5 میلیون گردشگر را در سال جذب کرده اند. در آینده این شماره به 1.5 میلیون محدود خواهد شد، بنابراین اگر شما علاقه مند به بازدید از این منطقه هستید، ضروری است که این سفر را در اوایل رزرو کنید.